Ichimoku trading

Wielkie pieniądze zarabia się w wielkich trendach - W.D. Gann

Wpisy

 • wtorek, 15 października 2013
  • Towary i surowce 15.10.2013 - ostatni raport

   Witam stałych czytelników mojego raportu surowcowego. Dziś wklejam go po raz ostatni. W związku ze zmianą obowiązków i kilku innych rzeczy, na blogu pojawiać będę się moje wpisy dotyczące różnych instrumentów finansowych w oparciu o Ichimoku. Będzie to nie więcej niż kilka wpisów miesięcznie. Raport surowcowy nadal będzie można znaleźć na stronach Domu Maklerskiego IDM S.A. (nie będzie on sporządzany przeze mnie).

    

   Złoto w dniu wczorajszym zachowywało się bez zmian. Cena zamknęła się 1$ powyżej środkowego zamknięcia. Trend pozostaje spadkowy w krótkim, średnim i długim terminie. Spodziewamy się jego kontynuacji. W długiej perspektywie spodziewamy się zejścia poniżej 1180$. Srebro z kolei zamknęło się 3 centy poniżej środowego zamknięcia. Wyrysowana wczorajsza świeca to doji, która sygnalizuje niezdecydowanie wśród inwestorów. W krótki i długim terminie trend jest spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. 


   Ropa w środę wybiła się dołem z chmury Ichimoku na poziomie 101,50$, co stanowiło techniczny sygnał sprzedaży. Od tego czasu surowiec ten konsoliduje się w obszarze wybicia. Trend pozostaje spadkowy. Najbliższy opór stanowi linia tenkan sen na poziomie 102,47$. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H.


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Wczoraj ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 431,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 października 2013 09:08
 • poniedziałek, 14 października 2013
  • Towary i surowce 14.10.2013

   Złoto po środkowym wybiciu dołem z chmury Ichimoku na poziomie 1302$, w czwartek i piątek kontynuowało spadki. Zamknięcie na poziomie 1271$ jest najniższym zamknięciem od 10 lipca. Przełamane zostało także techniczne wsparcie na poziomie 1272$. Sugeruje to kontynuację ruchu spadkowego w krótkim, średnim i długim terminie. W długiej perspektywie spodziewamy się zejścia poniżej 1180$. Na srebrze doszło do wybicia dołem z chmury Ichimoku na poziomie 21,33$, co stanowi techniczny sygnał sprzedaży. Trend zmienił się na spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Sugeruje to kontynuację ruchu spadkowego. W przypadku zawarcia transakcji proszę pamiętać o zleceniach obronnych typu stop loss. 


   Ropa w środę wybiła się dołem z chmury Ichimoku na poziomie 101,50$, co stanowiło techniczny sygnał sprzedaży. Od tego czasu ropa konsoliduje się w obszarze wybicia. Trend pozostaje spadkowy. Najbliższy opór stanowi linia tenkan sen na poziomie 102,47$. Ropa od dwóch tygodni nie może przebić technicznego wsparcia na poziomie 101$. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H.


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W piątek ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 432$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Towary i surowce 14.10.2013”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 14 października 2013 09:25
 • piątek, 11 października 2013
  • Towary i surowce 11.10.2013

   Złoto po środkowym wybiciu dołem z chmury Ichimoku na poziomie 1302$, w dniu wczorajszym kontynuowało spadki (zamknięcie na poziomie 1287$). Trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się jego kontynuacji w średnim i długim terminie. Przebicie wsparcia na poziomie 1277$, może przyspieszyć falę spadkową. Srebro z kolei pomimo spadków przez ostatnie dwa dni, nie wybiło się jeszcze z chmury. Dojść może do tego w dniu dzisiejszym. Ewentualnie zamknięcie poniżej 21,65$ (obecna cena 21,53$) wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży. Oba metale szlachetne znajdują się w długoterminowym trendzie spadkowym. 


   Ropa w środę wybiła się dołem z chmury Ichimoku na poziomie 101,50$, co stanowiło techniczny sygnał sprzedaży. W dniu wczorajszym obserwowaliśmy odbicie do oporu wynikającego z chmury Ichimoku. Ropa od dwóch tygodni nie może przebić technicznego wsparcia na poziomie 101$. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H.


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Tydzień temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$, a obecnie rynek znajduje się kilkanaście dolarów powyżej dołka. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   piątek, 11 października 2013 09:09
 • czwartek, 10 października 2013
  • Towary i surowce 10.10.2013

   Złoto i srebro w dniu wczorajszym wyraźnie zniżkowało. Na złocie – podobnie jak w poprzedni wtorek – doszło do wybicia dołem z chmury Ichimoku na poziomie 1303$, co stanowi techniczny sygnał sprzedaży. Trend zmienił się na spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. W średnim i długim terminie trend jest spadkowy. Na srebrze, pomimo spadków, nie doszło do wybicia dołem z chmury Ichimoku. Może dojść do tego na zamknięciu dzisiejszej sesji, jeśli świeca zamknie się poniżej 21,65$. Trend w długim terminie jest spadkowy i spodziewamy się jego kontynuacji (na złocie także).  


   Ropa w dniu wczorajszym wybiła się dołem z chmury Ichimoku na poziomie 101,44$, co stanowi techniczny sygnał sprzedaży. Pozostałe elementy Ichimoku wskazują na trend spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji w średnim terminie. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H.


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Tydzień temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$, a obecnie rynek znajduje się kilkanaście dolarów powyżej dołka. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   czwartek, 10 października 2013 12:40
 • środa, 09 października 2013
  • Towary i surowce 9.10.2013

   Złoto i srebro w dniu wczorajszym zamknęło się w okolicach poniedziałkowego zamknięcia. Z technicznego punktu widzenia nie doszło do żadnych zmian. Złoto szóstą sesję z rzędu porusza się w obszarze chmury Ichimoku w okolicach 1320$. Zmienność jest nie wielka. Srebro z kolei również szóstą sesję z rzędu znajduje się w obszarze niezdecydowanie, jaki wyznacza chmura Ichimoku. Z drugiej jednak na strony na wykresie 4-godzinnym doszło do wybicia górą z chmury Ichimoku w dniu wczorajszym, a dziś testowane jest kluczowe wsparcie na poziomie 22.26$. Ewentualne odbicie i kontynuacja wzrostów może sugerować kontynuację ruchu wzrostowego na metalach szlachetnych, szczególnie na srebrze, które na ostatnich sesjach jest mocniejsze od złota. W długim terminie nadal pozostaje trend spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji.


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w trendzie spadkowym (nie można tego powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od dwunastu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym. Na chwilę obecną dobrym rozwiązaniem może być wstrzymanie się od transakcji. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 102,43$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Pięć sesji temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   środa, 09 października 2013 08:58
 • wtorek, 08 października 2013
  • Towary i surowce 8.10.2013

   Złoto w dniu wczorajszym minimalnie wzrosło i piątą sesję z rzędu konsoliduje się w obszarze chmury Ichimoku. Cena głównie oscyluje w okolicach 1310-1320$. Najbliższy opór to linia kinjun sen na poziomie 1346$. Przypominamy również, że w ubiegły wtorek doszło do wybicia dołem z chmury Ichimoku i obecny ruch wzrostowy może być korektą wcześniejszych spadków. Srebro w dniu wczorajszym rosło zdecydowanie, osiągając najwyższe zamknięcie od 19 września. Wczoraj jak i dziś rano testowany jest opór kinjun sen na poziomie 22,46$. Cena cały czas porusza się w chmurze Ichimoku, jednak ewentualne zamknięcie powyżej kinjun sen, sugerować będzie ruch wzrostowy do górnego ograniczenia chmury Ichimoku (22,95$). W średnim i długim terminie na obu metalach szlachetnych obserwujemy trend spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. 

   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od jedenastu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym. Na chwilę obecną dobrym rozwiązaniem może być wstrzymanie się od transakcji. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 102,43$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Cztery sesje temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   wtorek, 08 października 2013 09:07
 • poniedziałek, 07 października 2013
  • Towary i surowce 7.10.2013

   Złoto po wtorkowym wybiciu dołem z chmury Ichimoku nie kontynuuje spadków. W środę nastąpiło cofnięcie do chmury Ichimoku i od tego czasu brak jest zmian. Zmienność jest niewielka. Cena oscyluje w okolicach 1310$. Na poziomie 1306$ przebiega linia span B. Ewentualnie zamknięcie na wykresie dziennym poniżej tego poziomu, wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży. Identyczny schemat na srebrze, gdzie po środkowym cofnięciu w obszar chmury Ichimoku, wielkich zmian nie ma, a cena porusza się w okolicach 27,75$. Linia span B przebiega na poziomie 21,65$. Ewentualnie zamknięcie na wykresie dziennym poniżej tej linii, wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży. W średnim i długim terminie na obu metalach szlachetnych obserwujemy trend spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. 


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od dziesięciu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym. Na chwilę obecną dobrym rozwiązaniem może być wstrzymanie się od transakcji. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 102,43$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Trzy sesje temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 października 2013 09:14
 • piątek, 04 października 2013
  • Towary i surowce 4.10.2013

   Złoto po wtorkowym wybiciu dołem z chmury Ichimoku nie kontynuuje spadków. Wczoraj rynek zamknął się na poziomie środowego zamknięcia, co powoduje, że cena nadal porusza się w obszarze chmury Ichimoku. Techniczny sygnał sprzedaży z wtorkowej sesji nadal obowiązuje, jednak ewentualna kontynuacja ruchu wzrostowego powyżej 1346$ wskazywać będzie na zanegowanie tego scenariusza. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim i średnim terminie. Podobna sytuacja na srebrze, gdzie wczorajsza sesja zamknęła się na poziomie przedwczorajszej. Cena znajduje się w obszarze chmury Ichimoku. Techniczny sygnał sprzedaży z wtorkowej sesji nadal obowiązuje, jednak ewentualna kontynuacja ruchu wzrostowego powyżej 22,46$ wskazywać będzie na zanegowanie tego scenariusza.


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od dziewięciu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym. W dniu wczorajszym ropa zniżkowała, natomiast cały czas jest to w obrębie niezdecydowania. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 102,43$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Dwie sesje temu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   piątek, 04 października 2013 09:08
 • czwartek, 03 października 2013
  • Towary i surowce 3.10.2013

   Złoto po przedwczorajszym wybiciu dołem z chmury Ichimoku, w dniu wczorajszym powróciło do chmury, jednak odbiło się od oporu tenkan sen (co jest pozytywnym znakiem dla posiadających krótką pozycję) i dziś sytuacja jest podobna. Odbicie od tenkan sen i powrót do ruchu spadkowego. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim i średnim terminie. Podobna sytuacja na srebrze, gdzie cena w dniu wczorajszym powróciła do chmury Ichimoku, ale odbiła się od oporu linii tenkan sen, co sugeruje powrót do ruchu spadkowego po wtorkowym technicznym sygnale sprzedaży. W krótkim i średnim terminie spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego, a w długim terminie na obu metalach szlachetnych, ustanowienia nowego minimum. 


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od ośmiu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym. W dniu wczorajszym nastąpił wyraźny ruch wzrostowy, natomiast cały czas jest to w obrębie niezdecydowania. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 100,97$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W dniu wczorajszym ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434,50$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   czwartek, 03 października 2013 12:48
 • środa, 02 października 2013
  • Towary i surowce 2.10.2013

   Złoto w dniu wczorajszym wyraźnie zniżkowało, po wcześniejszej, krótkoterminowej konsolidacji. Cena wybiła się dołem z chmury Ichimoku na poziomie 1289$, co stanowi techniczny sygnał sprzedaży. Trend zmienił się na spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim i średnim terminie. Podobna sytuacja na srebrze, które po siedmiu sesjach konsolidacji (siedem szpulek), wybiło się dołem z chmury Ichimoku, generując techniczny sygnał sprzedaży na poziomie 21,11$. Trend zmienił się na spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. W krótkim i średnim terminie spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego, a w długim terminie na obu metalach szlachetnych, ustanowienia nowego minimum. 


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od siedmiu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym, a w dniu wczorajszym i przedwczoraj testowane było dolne ograniczenie chmury Ichimoku na poziomie 100,97$. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 100,97$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W dniu wczorajszym ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 434$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   środa, 02 października 2013 09:15
 • wtorek, 01 października 2013
  • Towary i surowce 1.10.2013

   Złoto w czwartek powróciło do chmury Ichimoku (po środkowym, nie potwierdzonym wybiciu górą) i utrzymuje się tam od tego czasu. Zmienność jest niewielka. Od siedmiu sesji cena porusza się głównie w obszarze 1330$. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy. Ewentualny sygnał sprzedaży może pojawić się w przypadku zamknięcia poniżej 1293$. Srebro przez ostatnie siedem sesji (siedem szpulek) konsoliduje się w okolicach technicznego wsparcia na poziomie 21,70$. Jest to poziom, którego nie udaje się przebić od trzech tygodni. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Na wykresie dziennym cena zbliża się do obszaru chmury Ichimoku. 


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od sześciu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym, a w dniu wczorajszym testowane było dolne ograniczenie chmury Ichimoku na poziomie 100,97$. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 100,97$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W dniu wczorajszym ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 440$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 października 2013 11:22
 • poniedziałek, 30 września 2013
  • Towary i surowce 30.09.2013

   Złoto w czwartek powróciło do chmury Ichimoku (po środkowym, nie potwierdzonym wybiciu górą) i utrzymuje się tam od tego czasu. Zmienność jest niewielka. Od sześciu sesji cena porusza się głównie w obszarze 1330$. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy. Ewentualny sygnał sprzedaży może pojawić się w przypadku zamknięcia poniżej 1289$. Srebro przez ostatnie sześć sesji (sześć szpulek) konsoliduje się w okolicach technicznego wsparcia na poziomie 21,70$. Jest to poziom, którego nie udaje się przebić od trzech tygodni. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Na wykresie dziennym cena zbliża się do obszaru chmury Ichimoku. 


   Ropa w krótkim i średnim terminie znajduje się w silnym trendzie spadkowym (nie można tego jeszcze powiedzieć o trendzie długoterminowym). Cena od pięciu sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku na wykresie dziennym, a dziś rano obserwujemy wyraźne spadki. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 100,97$ wygeneruje techniczny sygnał sprzedaży i zmieni trend na wykresie dziennym na spadkowy. Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W ubiegłym tygodniu ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 447$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 września 2013 11:56
 • środa, 25 września 2013
  • Towary i surowce 25.09.2013

   Złoto trzecią sesję z rzędu znajduje się w obszarze chmury Ichimoku, co wskazuje na niepewność wśród inwestorów. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy. Ewentualny sygnał sprzedaży na wykresie dziennym pojawi się w przypadku zamknięcia na wykresie dziennym poniżej 1287$. Srebro przez ostatnie trzy sesje konsoliduje się w okolicach technicznego wsparcia na poziomie 21,70$. Jest to poziom, którego nie udaje się przebić od dwóch tygodni. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Na wykresie dziennym cena zbliża się do obszaru chmury Ichimoku. 


   Ropa czwarta sesję z rzędu znajduje się w obszarze chmury Ichimoku, co wskazuje na niepewność wśród inwestorów. Ewentualny sygnał sprzedaży pojawi się w przypadku zamknięcia na wykresie dziennym poniżej 100,97$ (obecna cena 103,46$). Brak wyraźnego ruchu na miedzi. Cena od początku sierpnia znajduje się w konsolidacji. Brak jest sygnałów na większych interwałach czasowych. Lepszym rozwiązaniem może być handel na interwałach typu 30M czy 1H. 


   Kukurydza znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W dniu wczorajszym ustanowiła nowe minimum na poziomie 447$. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego. Pszenica z kolei już drugi miesiąc znajduje się w korekcie wzrostowej trendu spadkowego.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Towary i surowce 25.09.2013”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   środa, 25 września 2013 09:26
 • piątek, 06 września 2013
  • Towary i surowce 6.09.2013

   W dniu wczorajszym obserwowaliśmy wyraźną przecenę na rynku złota oraz srebra. Było to najniższe zamkniecie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni i co więcej, cena obu metali zbliżyła się do wsparcia wynikającego z kinjun sen. Możliwe jest testowane tej linii w krótkim terminie. Na złocie znajduje się ona na poziomie 1353$ (obecna cena 1368$), z kolei na srebrze jest to poziom 22,13$ (obecna cena 23,19$). Dodatkowo na złocie na poziomie 1341$ przebiega średnioterminowa linia trendu wzrostowego. W średnim terminie trend jest wzrostowy, w długim terminie trend spadkowy. W krótkim terminie trend zmienia się na spadkowy. 


   Ropa od początku lipca znajduje się w konsolidacji w obszarze 104 – 110$. Zmienność jest niewielka. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź w dniu wczorajszym zatrzymała się na wsparciu wynikającym z linii kinjun sen i wyrysowała się formacja młota. Formacja ta nie nastąpiła jednak po krótkoterminowym wyraźnym spadku, w związku z czym jest to słaby sygnał kupna. W przypadku handlu na miedzi, ryzyko warto ograniczać do minimum. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum trzy tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym. W krótkim terminie można spodziewać się zakończenia korekty i ustanowienia nowego minimum.  

    

   Do zobaczenia 25 września ! :-) 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   piątek, 06 września 2013 08:44
 • czwartek, 05 września 2013
  • Towary i surowce 5.09.2013

   Złoto i srebro w dniu wczorajszym zniżkowało. Cena na obu metalach zamknęła się poniżej otwarcia wtorkowej sesji, a także poniżej wsparcia wynikającego z linii tenkan sen. Brak kontynuacji ruchu wzrostowego w tym wypadku oznacza możliwą kontynuację lub korektę do kolejnego wsparcia wynikającego z linii kinjun sen – jest to poziom 1353$ (obecna cena 1386$) na złocie i 22,13$ (obecna cena 23,34$) na srebrze. W długim terminie trend jeszcze pozostaje spadkowy, jednak w krótkim i średnim terminie utrzymuje się trend wzrostowy. 


   Ropa od początku lipca znajduje się w konsolidacji w obszarze 104 – 110$. Zmienność jest niewielka. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź w dniu wczorajszym zachowywała się jak metale szlachetne. Spadki były wyraźne i zamknięcie nastąpiło poniżej silnej wzrostowej świecy wtorkowej. Dziś rano testowane jest wsparcie kinjun sen na poziomie 324,25$. Ewentualne zamknięcie na wykresie dziennym poniżej tego poziomu może przedłużyć korektę do obszaru chmury Ichimoku, który obecnie zaczyna się od poziomu 319,84$. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum trzy tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym.  
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Towary i surowce 5.09.2013”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   czwartek, 05 września 2013 09:08
 • środa, 04 września 2013
  • Towary i surowce 4.09.2013

   Wczoraj złoto i srebro rosło drugą sesję z rzędu. Oba surowce znajdują się ponownie nad wsparciem wynikającym z linii tenkan sen, co oznacza, że znajdują się w trendzie wzrostowym, potwierdzonym przez wszystkie elementy Ichimoku. Na złocie najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1401$ (obecna cena 1403$), a na srebrze 23,99$ (wsparcie to jest w chwili obecnej testowane). W obu przypadkach testowanie wsparcia może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji. W przypadku zawarcia transakcji proszę pamiętać o zleceniach stop loss. W długim terminie trend jeszcze pozostaje spadkowy, jednak w krótkim i średnim terminie utrzymuje się trend wzrostowy. Spodziewamy się kontynuacji ruchu wzrostowego w krótkim terminie. 


   Ropa od początku lipca znajduje się w konsolidacji w obszarze 104 – 110$. Zmienność jest niewielka. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź w dniu wczorajszym wzrosła, jednak dziś obserwujemy zdecydowane spadki i cena zbliża się do wsparcia wynikającego z linii tenkan sen na poziomie 321$. W krótkim i średnim terminie trend jest spadkowy. Możliwa kontynuacja ruchu przynajmniej do poziomu 321$. Podobnie jak na ropie, sytuacja techniczna nie jest przejrzysta.  

    

   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum trzy tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   środa, 04 września 2013 12:31
 • wtorek, 03 września 2013
  • Towary i surowce 3.09.2013

   Złoto i srebro wzrosło w dniu wczorajszym. Wyraźne wzrosty obserwowaliśmy wczoraj rano, a następnie do końca sesji rynek utrzymywał się w okolicach późniejszego zamknięcia. Złoto zamknęło się tuż pod wsparciem wynikającym z linii tenkan sen, z kolei srebro, nad wsparciem. W obu przypadkach sugeruje to koniec korekty spadkowej w ruchu wzrostowym, jednak do potwierdzenia tego konieczna jest kontynuacja wzrostów w krótkim terminie. W długim terminie trend jeszcze pozostaje spadkowy, jednak w krótkim i średnim terminie utrzymuje się trend wzrostowy. Spodziewamy się kontynuacji ruchu wzrostowego w krótkim terminie. 


   Ropa wyrysowała wczoraj formację młota na dolnym ograniczeniu kanału w którym surowiec ten porusza się od początku lipca. Może to sugerować powrót w okolice górnego ograniczenia kanału, czyli okolice 109-110$. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź w dniu wczorajszym wzrosła, jednak nie wiele zmienia to w obrazie technicznym. W krótkim terminie trend jest spadkowy, podobnie jak w średnim terminie. W długim terminie trend jest wzrostowy. Podobnie jak na ropie, sytuacja techniczna nie jest przejrzysta. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum trzy tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 września 2013 08:56
 • poniedziałek, 02 września 2013
  • Towary i surowce 2.09.2013

   Złoto zamknęło ubiegły tydzień na wsparciu wynikającym z linii tenkan sen na poziomie 1393$, z kolei srebro poniżej tego wsparcia, na poziomie 23,48$. Zgodnie z tym co pisaliśmy, w obu przypadkach była to techniczna okazja do zajęcia długiej pozycji. Rynek w dniu dzisiejszym otworzył się na minusie, jednak od godzin nocnych oba metale wyraźnie zwyżkują i w chwili obecnej (g. 8:27), znajdują się już wyraźnie powyżej piątkowych wsparć. W krótkim i średnim terminie trend jest wzrostowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. W długim terminie blisko jest zmiany trendu na wzrostowy. 


   Ropa po wyrysowaniu formacji spadającej gwiazdy w ostatni wtorek, nadal znajduje się w ruchu spadkowym. Cena zbliża się do testowania wsparcia wynikającego z chmury Ichimoku na poziomie 103,77$. Ostatnie spadki zmieniają trend na boczny na wykresie krótkoterminowym i średnioterminowym. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej. Miedź w piątek odreagowała spadki trwające od poniedziałku i dzisiaj także ruch wzrostowy jest kontynuowany. W krótkim terminie trend jest spadkowy, w długim terminie trend wzrostowy. Podobnie jak na ropie, sytuacja techniczna nie jest przejrzysta. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum trzy tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 02 września 2013 08:38
 • piątek, 30 sierpnia 2013
  • Towary i surowce 30.08.2013

   Zgodnie z naszymi przewidywaniami, po wyrysowaniu formacji spadającej gwiazdy dwie sesje temu na rynku złota i srebra, trwa korekta. Dziś spadki są kontynuowane na obu metalach i obecnie testowane są wsparcie tenkan sen, które mogę zakończyć korektę. Na złocie linia tenkan sen przebiega na poziomie 1393$, z kolei na srebrze na poziomie 23,69$. W obu przypadkach mogę to być dobre okazje do zajęcia długiej pozycji. W przypadku zawarcia transakcji proszę pamiętać o zleceniach stop loss. Trend w krótkim i średnim terminie jest wzrostowy. W długim terminie blisko jest zmiany trendu na wzrostowy. 


   Podobna sytuacja jak na metalach szlachetnych występuje także na ropie, gdzie po wyrysowaniu formacji spadającej gwiazdy trwa korekta i w dniu dzisiejszym testowane jest wsparcie tenkan sen na poziomie 107,84$. Wsparcie to nie jest tak silne jak na metalach szlachetnych, ale również może to być okazja do zajęcia długiej pozycji. Miedź w dniu wczorajszym zniżkowała znacząco. Przebite zostało wyraźnie wsparcie tenkan sen i cena zbliża się do kolejnego wsparcie – kinjun sen – na poziomie 320,95$. W średnim i długim terminie trend pozostaje wzrostowy. W krótkim terminie trend zmienił się na spadkowy. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum dwa tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   piątek, 30 sierpnia 2013 12:32
 • czwartek, 29 sierpnia 2013
  • Towary i surowce 29.08.2013

   Przebieg wczorajszej sesji na złocie i srebrze wyglądał bardzo podobnie. W pierwszej części silne wzrosty, a następnie wyraźne odreagowanie i zamknięcie w okolicach otwarcia. To wyrysowało długi górny cień, który oznacza formację spadającej gwiazdy i oznacza możliwą – przynajmniej krótkoterminową – korektę. Tak dzieje się już dziś rano, gdzie oba metale zniżkują. Oba metale dodatkowo zamknęły się poniżej technicznych oporów. Złoto zamknęło się na poziomie 1417$ (opór 1423$), z kolei srebro ostatnie notowanie miało na poziomie 24,32$ (opór 24,82$). To  jest dodatkowym wzmocnieniem scenariusza o możliwej korekcie. Na obu metalach trend w krótkim i średnim terminie jest wzrostowy. Blisko jest zmiany trendu na wzrostowy w długim terminie. Najbliższe wsparcia to 1392$ na złocie i 23,69$ na srebrze. 


   Ropa zachowywała się identycznie jak metale szlachetne, gdzie po ustanowieniu nowego szczytu na poziomie 112,20$, w drugiej części sesji trwało odreagowanie i wyrysował się formacja spadającej gwiazdy, która sugeruje – przynajmniej krótkoterminową – korektę. Najbliższe wsparcie wynikające z linii tenkan sen znajduje się na poziomie 107,84$. Na rynku miedzi brak jest wyraźnego ruchu trendowego. W krótkim terminie obserwujemy konsolidację, w średnim i długim terminie trend jest wzrostowy. 


   Kukurydza i pszenica znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Po ustanowieniu nowego minimum dwa tygodnie temu, oba towary są w trakcie korekty wzrostowej w trendzie spadkowym.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kamiloziemczuk
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 sierpnia 2013 09:24